Polska pogoda rzadko rozpieszcza podróżników. Deszczowe dni mogą zdarzyć się także w innych strefach klimatycznych. Dorosłym deszcz niestraszny, co jednak zrobić, jeśli spędzamy urlop razem z dziećmi? Sprawdź nasze propozycje aktywności, które nie tylko zapewnią maluchom rozrywkę, ale dodatkowo wesprą ich rozwój.

Odkryj tajemnice Wawelu. Planowanie zwiedzania z dzieckiem

Brzydką pogodę najlepiej przeczekać – niekoniecznie jednak w pokoju hotelowym. To świetna okazja, by odwiedzić miejscowe atrakcje – oczywiście te pod dachem. Może w okolicy znajduje się ciekawe muzeum z wystawą dla maluchów albo sala zabaw organizująca kreatywne zajęcia? Zwiedzanie zabytków możesz urozmaicić, angażując dzieci np. w rozwiązywanie zagadek dotyczących danego miejsca. Jeśli wolisz aktywność fizyczną, sprawdź, czy w pobliżu nie znajduje się kryty basen. Gdy zaś pada zaledwie drobna mżawka, wybierz się wspólnie z dzieckiem na spacer po okolicy. Nowe miejsca dobrze poznaje się w każdej aurze, nie bój się zatem odrobiny wody.

Lato w mieście? Jak najbardziej!

Przed wyjazdem zapoznaj się z ofertą lokalnych ośrodków. Ciekawe letnie akcje organizowane są często w bibliotekach,  centrach kultury czy parkach naukowo-technicznych. Dla dzieci będzie to okazja do uczestnictwa np. w warsztatach rękodzieła, zajęciach modelarskich lub zabawach połączonych z odkrywaniem zagadek Kosmosu. Takie działanie zapewni Ci plan na wypadek deszczowej pogody – wówczas wystarczy jedynie wybrać aktywność, która zainteresuje dziecko. Być może dzięki temu rozbudzisz w nim także nową pasję?

„Więc chodź, pomaluj mój świat”…

Często najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Rodzice z reguły wybierają się w podróż wyposażeni w ulubione dziecięce kolorowanki, książeczki, drobne zabawki, puzzle czy klocki. Zabawki potrafią się jednak bardzo szybko znudzić. Wtedy z pomocą przyjdzie … lokalny sklep papierniczy. Zaopatrz się w blok rysunkowy, kolorowy papier, plastelinę, farby lub inne akcesoria plastyczne. Wraz z dzieckiem możesz stworzyć dzięki nim wyjątkową pamiątkę z wyjazdu, a przy tym rozwinąć umiejętności manualne i kreatywność malucha.